Kdo jsme

Pěvecké sdružení ECHO bylo založeno skupinou nadšených zpěváků v roce 2003 ve Frýdlantu nad Ostravicí. Po celou dobu své historie je smíšeným pěveckým sborem. 

Své posluchače se snaží na svých vystoupeních zaujmout dramaturgickou pestrostí a rozmanitostí. Základem je bohatý výběr ze skladeb různých hudebních žánrů, slohů a období. Ke stálicím patří skladby světské i duchovní, lidové i umělé od starých mistrů až po tvorbu současných autorů, včetně jejich rozmanitých i experimentálních aranžmá. K velmi oblíbeným patří tematické koncerty, jako například setkání s filmovými melodiemi, koncertní zastavení s evergreeny z muzikálů a pohádek, pásmo českých hymnických písní nebo putování s písničkou kolem světa. S velkou oblibou se vždy setkávají jazzové a swingové melodie.

Základem koncertní činnosti jsou pravidelná vystoupení v domovském Frýdlantu na Ostravicí, v jeho okolí a městech Moravskoslezského kraje. Sbor se pravidelně účastní pěveckých přehlídek a festivalů v České republice, například festival v Uničově, Pecce, Nechanicích, Bělotíně nebo Plzni. V roce 2022 si sbor připravil pásmo českých písní s názvem Hezky česky, se kterým na pozvání senátorky paní Heleny Pešatové vystoupil ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu České republiky a na festivalu Cantate Budweis v Českých Budějovicích a zámku Hluboká. V zahraničí se zúčastnil přehlídek ve Slovinsku a Rakousku a v Polsku na festivalu Silesia Cantat. K 10. výročí trvání sboru vydal vlastní CD s názvem „Slunéčko zachodí”. 

V roce 2023 završil dvacátou koncertní sezónou. Pro tuto příležitost připravil vystoupení s repertoárovým výběrem z historie sboru doprovázeným vizualizací. Se sborem vystoupila jako VIP host operní a koncertní pěvkyně, paní Eva Dřízgová-Jirušová.

V současné době má sbor cca 22 členů, pravidelně zkouší a svou uměleckou činnost vykonává pod vedením sbormistra Daniela Lokaje.