O nás

Pěvecké sdružení Echo je smíšený pěvecký sbor, který působí od roku 2003 ve Frýdlantu nad Ostavicí. Během své činnosti vystoupil na mnoha festivalech a koncertech v České republice. V r. 2012 podnikl zájezd do Slovinska a Rakouska a r. 2019 a 2021 do sousedního Polska. Nejčastěji vystupuje ve Frýdlantu nad Ostravicí a Moravskoslezském kraji.

Sbor ke svému desátému výročí natočil CD Slunéčko zachodí. V repertoáru má široký sortiment písní různých žánrů a časových období. Často jsou předmětem vystoupení lidové písně z moravského prostředí, duchovní i světské skladby renesance a baroka nebo pro sbor moderně upravená populární hudba. Velice oblíbenou je jazzová a swingová hudba a obecně skladby 20. století.

Všichni členové jsou ryzí amatéři, zpívají s láskou k hudbě a pro potěšení své i publika. Jsou to lidé různých profesí a věkových kategorií, kteří se chovají velice vstřícně k nově přišedším a rádi je mezi sebe přijímají.

Přestože v počátcích Echo zakládali zpěváci z Frýdlantu nad Ostravicí, během času se poměr místních a přespolních změnil a na zkoušky přijíždí stále více členů z Frýdku-Místku a okolí. 

Sbor zkouší pravidelně každou středu od 18:20 do 20:50 v Základní umělecké škole Leoše Janáčka ve Frýdlantu nad Ostravicí pod uměleckým vedením Josefa Melnara.